הכל על טבעות אירוסין!

Posted on Posted in Uncategorized

תכשיטי יהלומים הם תכשיטים נפוצים, מוכרים וכמובן – יקרים ויוקרתיים מאד. כל אישה חולמת להתהדר בתכשיטי יהלומים, בין אם מדובר בטבעות אירוסין משובצות ביהלום, ובין אם מדובר בתכשיטי יהלומים אחרים, כמו שרשראות, צמידים וכן הלאה. אך מהו המחיר שיש לשלם על תכשיטי יהלומים?

חשוב לדעת לפני שקונים יהלום

יהלומים, כידוע, הן אבני חן יקרות מאד. אולם המחיר שלהן נגזר מאיכות היהלום. יהלומים מדורגים על פי קריטריונים שונים, אשר משפיעים על המחיר. מכיוון שהיהלום הוא אבן טבעית, גם לאחר ליטוש לעולם לא יהיו שני יהלומים זהים לחלוטין. לכן שווי היהלום נקבע על פי דירוג בתחומים שונים. לדוגמא:

חיתוך – איכות היהלום נקבעת לפי איכות החיתוך שלו – רמת הברק אשר מושפע מהחיתוך, גודלו של שטח הפנים של היהלום, ועוד.

שקיפות – בכל יהלום ישנם פגמים זעירים בשקיפות. ככל שישנם יותר פגמים, מחיר היהלום יורד, והשאיפה היא ליצור יהלום עם מינימום פגמים.

צבע – היהלום הרצוי והיקר ביותר הוא יהלום שקוף לחלוטין. בפועל, יהלומים רבים הם בעלי צבע קל, בגוונים של צהוב, חום או שחור. ככל שהיהלום שקוף יותר, כך מחירו גבוה יותר.

משקל – מחירו של יהלום גדול יהיה יקר יותר מזה של יהלום קטן, באופן כללי. אך יש לזכור שהקריטריונים האחרים משפיעים גם הם על המחיר, כך שיהלום קטן, שקוף ונקי מפגמים יהיה יקר יותר מיהלום גדול, צהבהב ובעל פגמים רבים.

עלות של טבעות אירוסין

בניגוד לטבעות נישואין, הן ברוב המקרים טבעות אשר משובצות ביהלומים. טבעות אירוסין ניתנות לכלה בעת אירוסיה, והן מהוות סמל לאירוסין. כל חתן יכול לרכוש לארוסתו טבעת יהלומים שמתאימה לתקציב שלו. ככלל, אפשר למצוא טבעות אירוסין בטווח מחיר של בין 6000 ₪ ל-24,000 ₪ לערך, כאשר המחיר מושפע מאיכות היהלום, כאמור, וכן ממשקל הזהב של הטבעת עצמה. לכל מי שמודאג מן המחירים, זכרו – לכל הפחות, מחירן של טבעות נישואין נמוך בהרבה, משום שטבעות נישואין עשויות לרוב מזהב, והן דקות ונעדרות קישוטים אשר מייקרים את הטבעת.