טבעת-נישואין

טבעות נישואין

Posted on Posted in טבעות נישואין

אחד הרגעים המרגשים ביותר בחיים, הוא הרגע במהלך החופה, בו מניח החתן את טבעת הנישואין על אצבע הכלה. עוצמתו של הרגע הזה, נחרתת בלב וכל צלם יודע שזה הרגע החשוב ביותר שצריך "לתפוס" בחתונה. כל כלה יודעת שלקראת הרגע הזה יש להתכונן ולהכין את האצבע בצורה מיוחדת כדי שהרגע הקטן הזה שנשל שברירי שניות ייחרט לנצח בזיכרון ובתמונות.

טבעת נישואין, היא מסורת עתיקת יומין שמקורה באופן שבו נוהג האיש להביע את מחויבותו לאישה, לדאוג לצרכיה לכבודה ולטובתה. מאחר שטבעת הנישואין היא עניין מסורתי-דתי, ישנם כללים שהוגדרו בהלכה לבחירת טבעת נישואין. הטבעת צריכה להיות עגולה, חלקה ופשוטה. ללא קישוטים וללא אבנים יקרות.

מטרת הפשטות בטבעת הנישואין, היא בכדי ששווי הטבעת יהיה ידוע לכלה והיא תדע שהתחתנה בקניין של טבעת פשוטה שערכה 10 פרוטות. המטרה היא שהנישואין יתבססו על רצון הדדי של בני הזוג זו בזו ולא על בסיס של ערך כספי או קבלת דבר ערך. ישנם הנוהגים לקדש בטבעת שיש בה חריטות ודוגמאות ויש כאלה שסבורים שהטבעת צריכה דווקא להיות חלקה וכמה שיותר פשוטה. כולם מסכימים שהטבעת צריכה להיות חלקה ועגולה מבפנים, זאת על מנת לסמל את הרצון לחיים חלקים, זורמים ופשוטים מבפנים, גם אם מבחוץ יש חריטות, שריטות ובליטות, התוך הפנימי צריך להישאר חלק ונקי מסימנים. מתוך תקווה ותפילה שגם חיי הנישואין, יהיו חלקים ונעימים בפנימיותם, גם אם מבחוץ לפעמים יש קשיים ובעיות.

סוג, חומר, עלות

טבעת נישואין, יכולה להיות עשויה מזהב או מכסף, או משילוב של שניהם, אך יש מקפידים שהטבעת תהיה עשויה כולה מאותו החומר ללא שילובים. שוב על מנת לסמל את השלמות והאחדות בין בני הזוג.
מבחינה הלכתית, הטבעת צריכה להיות של הגבר והוא צריך לרכוש אותה מכספו הפרטי. יש שמקפידים שכל התשלום על הטבעת יעשה עוד לפני החתונה ולכן מקפידים לשלם על הטבעת במזומן ולא בתשלומים או בתשלום דחוי.
טבעת נישואין, היא טבעת שיש בה עניין רב ושיקולים רבים וסמליים לבחירתה. אך חשוב לזכור שהטבעת צריכה להיות לא רק סמלית, אלא גם יפה ומתאימה לכלה, כדי שתוכל לשמש אותה לאורך ימים ושנים ארוכות וטובות של זוגיות שמחה ומוצלחת.