טבעות-אירוסין

טבעות נישואין – הרי את מקודשת לי

Posted on Posted in טבעות נישואין

מזל טוב, אתם עומדים להתחתן ולהקים בית חדש בישראל. אתם בוודא מתכוננים לחתונה מכל הבחינות, מתרגשים, מארגנים את הפרטים הטכניים ועוסקים בכל דבר שקשור לחתונה. אחד הדברים שהחתן צריך לדאוג להם לפני החתונה הוא כמובן הטבעת שאתה יקדש את אשתו. טבעות נישואין קיימות בכל הדתות והתרבויות, כאשר לרוב הבעל עונד את הטבעת לאשתו, ובמקומות מסוימים גם האישה מעניקה לבעלה טבעת. ביהדות, טבעות נישואין הן חלק מן הקידושין, ויש בהן סימנים רבים.

טבעות נישואין – למה צריך?

ביהדות, כאשר נערכת חתונה, הבעל צריך לקדש את אשתו "בשווה פרוטה". הקידושין יכולים להיעשות גם על ידי מטבע, אבל בכל הדורות התקבע המנהג של קידושין בטבעת נישואין. מכיוון שהבעל הוא זה שמקדש, טבעת הנישואין צריכה להיקנות מכספו שלו, ואי אפשר להשתמש בטבעת מושאלת, למשל. השווי של הטבעת צריך להיות ברור לכלה, ולכן ישנם מקומות שבהם מקפידים לקדש באמצעות טבעת נישואין חלקה, ללא שיבוצים או דוגמאות, על מנת שקל יהיה לקבוע את שוויה של הטבעת.
מעבר לבחירת טבעת הנישואין טרם אירוע החתונה המיוחד אסור לשכוח את המשקאות החריפים אשר יוגשו לאורחים שלכם, בדרינק סנטר תוכלו לקבל מגוון מבצעי יין מיוחדים שיעשו את האירוע שלכם הכי מיוחד שיש.

טבעות נישואין – ממה הן עשויות?

במרבית המקרים, טבעת נישואין עשויה מזהב טהור. כאמור, טבעות נישואין קלאסיות הן טבעות זהב חלקות, ללא פיתוחים או שיבוצים. עם זאת, אין בכך חובה, ומי שרוצה בכך יכול בהחלט לקדש את אשתו בטבעת נישואין מעוצבת, מקושטת ,עם כיתובים, שיבוצים, דוגמאות וכן הלאה. הזהב, כמובן, יכול להיות צהוב או לבן, לבחירתם של בני הזוג. על פי מנהגים מסוימים, טבעות נישואין צריכות להיות עשויות דווקא מכסף. גם לגבי הצורה ישנם הבדלים בין מנהגים – ברוב המקומות טבעות נישואין הן עגולות, אך ישנו מנהג אשר קובע שטבעת הנישואין תהיה מרובעת מבחוץ ועגולה מבפנים.

מזכרת לחיים

טבעות נישואין הן לא רק אמצעי לטקס הנישואין עצמו. כל כלה שומרת על טבעת הנישואין שלה מכל משמר, גם אם מסיבה כלשהי היא אינה עונדת אותה בשנים הבאות. טבעות נישואין הן סמל לזוגיות שבין בני הזוג ולברית הנישואין שהם כורתים ביניהם. לכן חשוב גם שהטבעת תהיה לטעמן של בני הזוג.